O nás

Jsme malé rodinné pekařství a cukrářství s vlastními obchody na Mělníku, ve Mšeně a v Praze. 

Vznikli jsme jako Pekařství Paul spol. s .r.o. Tento název vznikl celkem prozaicky z názvu Palackého ul. ve Mšeně tedy Paul, kde měla vzniknout naše první prodejna s výrobnou. Tehdejší prostory ve Mšeně jsme nakonec shledali jako nevyhovující. Pronajali jsme si tedy opravnu televizorů na Mělníku a zrekonstruovali ji na provoz pekařského sortimentu. Pečivo u nás začalo vonět dne 18.11.1991. Začali jsme s nově nakoupenými stroji z Francie vyrábět především bagety a jiné pečivo, které na trhu tehdy chybělo. Zákazníci si u nás mohli vybrat z šesti druhů pečiva, které pro vás připravovalo 8 zaměstnanců ve dvousměnném provozu. Od té doby již uběhlo řadu let a pekařství prošlo řadou změn. S nárůstem sortimentu a odběratelů z okolí jsme se rozrostli postupně až na dnešních 30 zaměstnanců, kteří pro vás dnes pečou až 200 druhů pečiva. Řidiči rozvezou od pondělí do soboty pečivo až do 30 km vzdálených vesniček a měst. 

Do Mšena jsme se přece jen vrátili. Po letech se naskytla příležitost pronájmu pekárny ve Mšeně, a tak i tam začalo vonět pečivo naší společnosti, a to dne 9.9.1999. Návázali jsme na téměř stoletou tradici pečení. V pekárně stojí původní zděná parní pec na dřevo, ve které pečeme naší specialitu - Mšenský kvasový chléb. Do této parničky, jak se peci „lidově“ říká, se vejde až 120 bochníků chleba. Sázejí se tam ručně na dřevěné lopatě. Vše probíhá ručně bez jakékoliv automatizace tzn., že než je pecen hotový, pekaři ho ještě jednou v peci otočí, aby se pecen správně propekl. Mšenský kvasový chléb vydrží při správném skladování v pláténku v chladu až týden. V současnosti již disponuje parní pecí i mělnický provoz, který tak pomáhá mšenskému provozu s pečením proslulého mšenského kvasového chleba.

V roce 2003 jsme provoz na Mělníku rozšířili o cukrářskou výrobnu a prodejnu. Denně pro vás cukrářky připraví klasické zákusky jako jsou kremrole, věnečky, větrníky, špičky, ale i lehké ovocné dorty či klasické máslové dorty k různým výročím. Specialitou jsou naše výborné svatební dorty a svatební koláčky.

V dalších letech jsme otevřeli dvě prodejny v Praze a to v Zenklově ul. a na Sokolovské.

 


Zvětšit mapu